• Szkoła w Kijewie Królewskim (jak wynika z podań) istniała już od 1860r.Nie ma jednak na to archiwalnych dokumentów. Była wówczas tylko jedną izbą lekcyjną. W1905r. powstały dwie izby lekcyjne, w których dzieci uczyły się do1939r. Na wiosnę tegoż roku gmina przystąpiła do budowy nowego budynku szkolnego. Wybuch wojny przeszkodził kontynuowaniu budowy. Również na czas wojny nauka była zawieszona. W 1940r. w marcu rozpoczęto naukę w starym budynku szkolnym tzw. "turniku" trwała do lipca1945r. Nowy rok szkolny rozpoczęto 3.09.1945r. i dwa oddziały były przeniesione do nowego budynku. Dopiero w 1948r. nauka całkowicie odbywała się w nowym gmachu. W1957r. budynek został otynkowany. Od 1967r. wprowadzono VIII klasy i rozpoczęto prace związkowe z rozbudową szkoły. Do pracy budowlanych przystąpiono w X.1968r. Nowe skrzydło do użytku zostało oddane w 1970r. A w 1979r. rozpoczęto kolejne etapy rozbudowy szkoły: kotłownia i stołówka.W 1980r. przystąpiono do zakładania centralnego ogrzewania w całym budynku szkoły. Przedsięwzięcie to ukończono 1982 roku. W związku z wyżem demograficznym zaczęto projektować tzw. "pawilon" z przeznaczeniem na pracownie do zajęć praktyczno-technicznych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęto w 1984r. Ponieważ inwestycja ta przeprowadzona była w czynie społecznym, trwała bardzo długo. Dopiero wiosną 1993 roku Urząd Gminy przejął inwestycję i doprowadził do końca oddając budynek do użytku w grudniu tegoż roku. Przybyły cztery pomieszczenia do nauki. W dalszym ciągu szkoła ma braki sali gimnastycznej. Dzięki władzom gminy i kuratoryjnym w X. 1996r. przystąpiono do budowy wymarzonej sali gimnastycznej. Sala została oddana we wrześniu 1997 roku.