• Noc Komputerożerców

• Dnia 04.06.16 odbyła się w naszej szkole tzw. " Noc Komputerożeców ". Odbyło się spotkanie Mistrzów Kodowania, zaprosiliśmy uczniów z SP nr 4 w Chełmnie aby mogli wymienić się umiejątnościami w pragramowaniu w Scratch. Uczniowie, którzy przybyli na to spotkanie od godziny 16:00 do 22:00 mieli do dyspozycji również różne formy rozrywki. Wielbiciele gry w komputer mieli do dyspozycji swoją ulubioną formę rozrywki, czyli po prostu grę w najprzeróżniejsze gry. Zwolennicy spędzania czasu przed telewizorem mogli obejrzeć  ciekawy film. Byli również tacy, co lubią aktywnie spędzać czas. Na takich uczniów czekała sala gimnastyczna, na której można było pograć w siatkówkę lub koszykówkę.  Oprócz zabawy uczniowie uczyli się jak BEZPIECZNIE korzystać z internetu , co to jest CYBERPRZEMOC i jak z nią walczyć.

opiekunowie

Renata Zbilska-Ball

Agnieszka Górecka

• Uwaga

1 czerwca (Środa)
            Odwozy

8.30 - klasy III gimnazjum do Kiełpia, 11.20 - powrót

Ze względu na 1 autobus harmonogram odwozów jest następujący:

11.50 - Jeleniec
            Klasy 0-III zajęcia do 12.00, dzieci z Trzebcza - świetlica
            12.00 - kurs Płutowo, Szlacheckie - Dorposz
            12.20 - Bajerze, Bągart, Szymborno,
            Klasy IV -VI (od rana 2 godz. zajęć)
            13.00 - Szlacheckie, Płutowo, Dorposz
            13.20 - Bajerze, Szymborno, Bągart, Trzebcz, Trzebczyk
            Klasy I-III gimnazjum odwozy od godz. 14.00
            14.00 Brzozowo, Watorowo
            14.20 Trzebcz, Trzebczyk, Bągart, Szymborno
            Na Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci będą lody.

• II etap konkursu fizyczno -chemicznego

• W dniu11.05.2016 roku w Gimnazjum w Kijewie Królewskim odbył się II etap konkursu fizyczno -chemicznego. Wzięło w nim udział 16 uczestników. Sześcioro z nich to uczniowie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim. Pozostała dziesiątka to uczniowie tutejszego Gimnazjum.

Po napisaniu testu uczniowie mogli uczestniczyć w prezentacji szkolnego projektu edukacyjnego. Grupa projektowa przygotowała szereg ciekawych i pouczających doświadczeń (uczniowie klasy II a i II b pod opieką p. K. Szuprytowskiej).

Po zakończeniu pokazów z chemii panie dyrektor, p. sekretarz, p.K.Szuprytowska i p. M. Skrypczuk ogłosiły wyniki konkursu i wręczyły dyplomy oraz nagrody:

I miejsce – Julia Karbownik z klasy II b z Gimnazjum w Papowie Biskupim,

II miejsce – Maciej Nowak z klasy III b z Gimnazjum w Kijewie Królewskim,

III miejsce – Patrycja Zięba z klasy III b z Gimnazjum w Kijewie Królewskim.

Serdeczne Gratulacje!!!

• "Noc Komputerożerców "

• Serdecznie zapraszam klasy 4 i 5 sp na Noc Komputerożerców 4 czerwca 2016 od godz 16:00 do godziny 22 :00

w programie :

-programowanie w Scratch

- film

-gry komputerowe

- gry i zabawy sportowe

organizator Renata  Zbilska-Ball

• GRATULACJE!!!

• 27 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów."
            Naszą szkołę reprezentowało 4. uczniów, którzy wcześniej przeszli etap szkolny i rejonowy:
            Aleksandra Chorążak - kl. VI SP
            Krzysztof Cieszyński - kl. IIA Gimnazjum
            Weronika Zioło - kl. IIIA Gimnazjum
            Igor Galica - kl. IIIA Gimnazjum.

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.
            Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki:

Weronika Zioło - laureat konkursu! ( 6 miejsce w województwie!)
            Aleksandra Chorążak - finalista
            Krzysztof Cieszyński - finalista
            Igor Galica - finalista.

Gratulacje!!!
            Wyniki przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Konkurs jest bardzo trudny - do  etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 9. osób ze szkół podstawowych  i 17. z gimnazjum. Szczególnie więc cieszą wyniki - jest to jednak efekt ich ciężkiej pracy i wielu miesięcy przygotowań!

Danuta Kamińska
        • ogłoszenie