• I Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej

•                    18 grudnia odbył się w naszej szkole I Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej, którego koordynatorami były Małgorzata Malinowska i Dagmara Kilkowska. miał on charakter wewnątrzszkolny i obejmował rywalizację klas I-IV naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki świąteczne.  Entuzjaści śpiewu i języka angielskiego mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych.  Głównym celem konkursu było popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka obcego. Ta forma posłużyła również integracji uczniów różnych klas oraz dała okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z innymi uczniami. Jury wysłuchało 9 piosenek oceniając walory głosowe, muzykalność, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto nagrodzone osoby:

I miejsce- Olga Grzyb „Jingle bell rock”

II miejsce – Patrycja Musiałowska „Last Christmas” i Martyna Uranowska

III miejsce – duet Kinga Szlosek i Julia Lewicka „Santa Claus is coming to town”

Wyróżnienie: Dominik Bukowski„Santa Claus is coming to town” , duet Julia Piofczyk i Dominika Gut „We wish you a merry Christmas” oraz duet Klaudia Musiałowska i Zuzanna Dziedzic „Snow is falling”

• „Cicha noc, święta noc..”

11 grudnia 2015 odbyło się przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszej gminy, które tym razem zostało uświetnione występem młodzieży z Zespołu Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim. Uczennice z pomocą opiekunek, Małgorzaty Malinowskiej i Agnieszki Nowakowskiej, przygotowały i zaprezentowały znane i nieco mniej znane kolędy oraz pastorałki, które były przeplatane pięknym słowem mówionym i wzbogacone wzruszającą prezentacją multimedialną. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory: „Uciekali”, „Gore gwiazda Jezusowi”, Kolęda dla Nieobecnych”, „Maleńka miłość” i inne piękne kolędy.

Koncert zakończył się gorącymi brawami i dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

• W poniedziałek 11 stycznia na 2 i 3 godzinie lekcyjnej warsztaty dla klasy 3B
            na 4 i 5 godzinie dla klasy 3A.

• ogłoszenie

• Dnia 11 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbędą się pokazy historyczne pod hasłem: " Życie i kultura w średniowieczu" w wykonaniu Grupy Artystycznej "Rekonstrukto". W programie m.in. przegląd rycerskiego uzbrojenia, pojedynki,pasowanie na rycerza, prawo w średniowieczu, moda, obyczaje. Koszt uczestnictwa - 4 złote.

• ogłoszenie

• Dnia 13.stycznia o godzinie 16.30 odbędą się spotkania z rodzicami podsumowujące prace w I semestrze.
            Dodatkowo dla rodziców uczniów gimnazjum odbędzie się prelekcja ze specjalistami dotycząca tematyki substancji psychoaktywnych zażywanych przez dzieci i młodzież.
            Z uwagi na ważność problemu bardzo gorąco zachęcamy wszystkich rodziców uczniów gimnazjum o wzięcie w niej udziału, gdyż jest to problem, który zaczyna dotyczyć również naszego środowiska.
            Serdecznie zapraszamy!!!!

• XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zapraszamy 10  stycznia (niedziela) na salę gimnastyczną:

Zespołu Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim

W programie:

15.00 -  Rozpoczęcie imprezy

15.30 – Występy uczniów klas młodszych, pokaz talentów, piosenki świąteczne śpiewane po angielsku. Gry i konkursy dla najmłodszych.

16.30 – Przedstawienie – Jasełka

ok. 17.00 Mecz piłki siatkowej „Reprezentacja Szkoły – Strażacy”

17.30 – Światełko do nieba

W trakcie imprezy będzie czynna  kawiarenka ze  swojskimi wypiekami, chlebem ze smalcem, pizzą.

Licytacje, na których będzie można nabyć karnety na: krosowy tor przeszkód, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, mechaniki samochodowej.

• Sukces naszych uczniów!!!!

• Sukces naszych uczniów!

15 grudnia 2015 roku w Toruniu odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”.

W konkursie brali udział uczniowie

Szkoła Podstawowa:

1. Aleksandra Chorążąk
            2. Michał Walecki

Gimnazjum:

1. Weronika Zioło
            2. Igora Galica
            3. Krzysztof Cieszyński
            4. Mateusz Kuzioła

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

SP                ALEKSANDRA CHORĄŻAK

Gimnazjum – WERONIKA ZIOŁO

IGOR GALICA

KRZYSZTOF CIESZYŃSKI

GRATULUJĘ i życzę dalszych sukcesów!!!

Wszystkim uczniom dziękuję za udział i ogrom pracy, jaką musieli włożyć, by przygotować się to tego wyjątkowo trudnego konkursu.

Danuta Kamińska

• ogłoszenie

• Rada Rodziców przy ZPS Kijewo prosi o wpłaty do końca stycznia 2016 roku - kwota 40 zł rocznie.

• Jasełka godzina 10.15

Klasy 0-3 wigilie klasowe rano, odwóz ok. godz.11.30 (pomarańczowy autobus pierwszy kurs do Jeleńca)

Klasy IV-VI i gimnazjum tego dnia mają 2 pierwsze godziny zajęć, po jasełkach wigilie klasowe.

Odwozy klas IV-VI i gimnazjum
            12.30 autobus biały zabiera wszystkich uczniów
            12.30 Płutowo
            12.45 Płutowo Młyn, Dorposz, Watorowo, Brzozowo

• Brawo

• Natalia Majerwska zajęła II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Kijewie Królewskim na kartkę świąteczną.

10 grudnia 2015 r. uczeń klasy IIA Sebastian Szydłowski zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza organizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. W auli Zespołu Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Chełmnie Sebastian recytował fragmenty drugiej części "Dziadów".

GRATULUJEMY!